Teslimat & İade Bilgileri

TESLİMAT

Sipariş ettiğiniz ürünler kargoya verildikten sonra en fazla 3 gün içerisinde sizlere teslim edilmektedir. Kargo firmalarının Mobil hizmet bölgeleri olarak adlandırdığı beldelerimize ise haftanın sadece 2 yada 3 günü hizmet verilmektedir.
Ürünlerin kargo ödemesi ALICI ya aittir.
Ürünlerin ücreti, ALICI tarafından sipariş anında online olarak ödenecektir.
Kredi kartı aracılığı ile gerçekleştirilen ödeme E-Ticaret sistemi aracılığı ile online olarak gerçekleştirilmektedir. Kredi kartı bilgileriniz sistemimize kaydedilmemektedir. İşlem sadece Bankaların bilgisi dahilinde gerçekleşmektedir. Sitemiz sipariş işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içerisindedir.


İADE BİLGİLERİ

ALICI, almış olduğu ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ambalajı,varsa ek aksesuarları ve varsa promosyonları, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren yazılı bir dilekçe veya iade formu ile iade edebilir. Bu şekilde süresinde ve usulüne uygun olarak kullanılan cayma hakkı sebebiyle ALICI bir gerekçe göstermesine ya da cezai şart ödemesine gerek yoktur.
Ambalajın açıldığı, ürünün kullanıldığı, tahrip edildiği veya hijyen özelliğini kaybettiği durumlarda iade talepleri reddedilir. Cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler hakkındaki yasal düzenlemelerin aksi kararlaştırılmamıştır.
ALICI, sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğü paketleri firma yetkilisi önünde açıp kontrol etmeli, eğer üründe herhangi bir zarar varsa ürünü teslim almayıp, kargo firması yetkilisiyle bir tutanak düzenleyip, durumu tespit ettirmelidir. Ürünün teslim alınması ve bu yönde imza atılması durumunda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini ve ürünü sağlam olaral teslim etmiş sayılır.
ALICI ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün SATICIya ulaştığı tarihten itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmakta olup bu sürede SATICInın tasarrufu ve sorumluluğu bulunmamaktadır.
Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade almaz ve bedelini iade edilmez.
Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti ALICI tarafından ödenir.
Havale iadeleri SATICI tarafından 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. ALICI nın Bankası kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmadığı hallderde ALICI, bankasının kredi kartı servisini araması gereklidir. Siparişle ilgili "İptal Edildi" uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel ALICInın kredi kartına veya havale yaptığı bankasına iade edilir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler banka tarafından ALICI nın kredi kartına her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.